PIS2D15HP-1R5M-T
Manufacturer:
EMTEK
Mfr.Part #:
PIS2D15HP-1R5M-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 1.5 µH 20 % 1.5 A 90 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)1.6 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-25 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypePower Inductor
Current Rating1.5 A
DC Resistance (DCR)90 mΩ
ShieldingShielded
Inductance1.5 µH