
| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 75 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Gain Bandwidth Product | 340 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1 V |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 15552
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15661
Ext.Price$0.15661
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15661 | $0.15661 |
| 10 | $0.09639 | $0.96390 |
| 50 | $0.07601 | $3.80050 |
| 100 | $0.05994 | $5.99400 |
| 500 | $0.04398 | $21.99000 |
| 1000 | $0.03882 | $38.82000 |
| 3000 | $0.03397 | $101.91000 |
| 5000 | $0.02972 | $148.60000 |
| 10000 | $0.02679 | $267.90000 |
