
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 940 mW |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 340 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 75 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 600 mA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1421
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21287
Ext.Price$0.21287
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21287 | $0.21287 |
| 10 | $0.12910 | $1.29100 |
| 50 | $0.09490 | $4.74500 |
| 100 | $0.08327 | $8.32700 |
| 500 | $0.08327 | $41.63500 |
| 1000 | $0.08327 | $83.27000 |
| 3000 | $0.08327 | $249.81000 |
| 5000 | $0.08327 | $416.35000 |
