

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 15 V |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Gain Bandwidth Product | 500 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 400 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 250 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 905
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.08977 | $0.89770 |
| 50 | $0.06386 | $3.19300 |
| 100 | $0.05566 | $5.56600 |
| 500 | $0.04434 | $22.17000 |
| 1000 | $0.03532 | $35.32000 |
| 3000 | $0.02813 | $84.39000 |
