
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 940 mW |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 60 V |
| Gain Bandwidth Product | 210 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.6 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 600 mA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 1127
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16266
Ext.Price$0.16266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16266 | $0.16266 |
| 10 | $0.10138 | $1.01380 |
| 50 | $0.07989 | $3.99450 |
| 100 | $0.06295 | $6.29500 |
| 500 | $0.04625 | $23.12500 |
| 1000 | $0.04085 | $40.85000 |
