



| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Power Dissipation | 550 mW |
| Gain Bandwidth Product | 200 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.6 V |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) |
Stock: 3152
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14980
Ext.Price$0.14980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14980 | $0.14980 |
| 10 | $0.09132 | $0.91320 |
| 50 | $0.07195 | $3.59750 |
| 100 | $0.05669 | $5.66900 |
| 500 | $0.04153 | $20.76500 |
| 1000 | $0.03663 | $36.63000 |
| 3000 | $0.03037 | $91.11000 |
