

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 75365
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04668
Ext.Price$0.04668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04668 | $0.04668 |
| 10 | $0.02334 | $0.23340 |
| 50 | $0.01795 | $0.89750 |
| 100 | $0.01594 | $1.59400 |
| 500 | $0.01416 | $7.08000 |
| 1000 | $0.01328 | $13.28000 |
| 3000 | $0.01245 | $37.35000 |
| 5000 | $0.01187 | $59.35000 |
| 10000 | $0.01132 | $113.20000 |
| 30000 | $0.01080 | $324.00000 |
| 50000 | $0.01030 | $515.00000 |
