
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 590 mW |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 75 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 500 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12730
Ext.Price$0.12730
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12730 | $0.12730 |
| 10 | $0.11824 | $1.18240 |
| 50 | $0.10982 | $5.49100 |
| 100 | $0.10244 | $10.24400 |
| 500 | $0.09555 | $47.77500 |
| 1000 | $0.09314 | $93.14000 |
| 3000 | $0.09079 | $272.37000 |
| 5000 | $0.08849 | $442.45000 |
