
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 300 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 360 mW |
| Power Dissipation | 360 mW |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 40 V |
| Transition Frequency | 300 MHz |
| Element Configuration | Dual |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Max Breakdown Voltage | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 40 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| hFE Min | 180 |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 hours ago) |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
