



| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Power Dissipation | 350 mW |
| Gain Bandwidth Product | 250 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 165 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | PNP |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08237
Ext.Price$0.08237
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08237 | $0.08237 |
| 10 | $0.08189 | $0.81890 |
| 50 | $0.08141 | $4.07050 |
| 100 | $0.08120 | $8.12000 |
| 500 | $0.08100 | $40.50000 |
