
| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V, 40 V |
| Power Dissipation | 360 mW |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN, PNP |
Stock: 6147
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31290
Ext.Price$0.31290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31290 | $0.31290 |
| 10 | $0.19407 | $1.94070 |
| 50 | $0.14021 | $7.01050 |
| 100 | $0.12226 | $12.22600 |
| 500 | $0.10526 | $52.63000 |
| 1000 | $0.09063 | $90.63000 |
| 3000 | $0.05505 | $165.15000 |
