

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Gain Bandwidth Product | 700 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 600 mV |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 3350
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.07634 | $0.76340 |
| 50 | $0.05446 | $2.72300 |
| 100 | $0.04693 | $4.69300 |
| 500 | $0.03981 | $19.90500 |
| 1000 | $0.03377 | $33.77000 |
| 3000 | $0.02625 | $78.75000 |
| 5000 | $0.02129 | $106.45000 |
