

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Output Current | 1.4 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 hours ago) |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 45 V |
| Gain Bandwidth Product | 700 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 55 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 7 hours ago) |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 4773
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.06070 | $0.60700 |
| 50 | $0.04773 | $2.38650 |
| 100 | $0.03753 | $3.75300 |
| 500 | $0.02753 | $13.76500 |
| 1000 | $0.02436 | $24.36000 |
| 3000 | $0.01941 | $58.23000 |
| 5000 | $0.01599 | $79.95000 |
| 10000 | $0.01317 | $131.70000 |
