

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 100 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 23 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 80 V |
| Transition Frequency | 100 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 80 V |
| Max Breakdown Voltage | 80 V |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 80 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 250 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 4 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.06386 | $0.63860 |
| 50 | $0.05010 | $2.50500 |
| 100 | $0.03445 | $3.44500 |
| 500 | $0.02505 | $12.52500 |
| 1000 | $0.02189 | $21.89000 |
| 3000 | $0.01752 | $52.56000 |
| 5000 | $0.01564 | $78.20000 |
