

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 10 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 30 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Gain Bandwidth Product | 125 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.5 V |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
Stock: 3086
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.15645 | $1.56450 |
| 50 | $0.11285 | $5.64250 |
| 100 | $0.09832 | $9.83200 |
| 500 | $0.08337 | $41.68500 |
| 1000 | $0.07070 | $70.70000 |
| 3000 | $0.05634 | $169.02000 |
| 5000 | $0.04942 | $247.10000 |
