

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 300 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 500 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 448
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.07506 | $0.75060 |
| 50 | $0.06572 | $3.28600 |
| 100 | $0.05754 | $5.75400 |
| 500 | $0.04005 | $20.02500 |
| 1000 | $0.02788 | $27.88000 |
| 3000 | $0.01941 | $58.23000 |
