
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 3 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 hours ago) |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 5 hours ago) |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 300 V |
| Polarity | NPN |
| RoHS | Compliant |
| Transition Frequency | 50 MHz |
Stock: 182
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11273
Ext.Price$0.11273
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11273 | $0.11273 |
| 10 | $0.06885 | $0.68850 |
| 50 | $0.05397 | $2.69850 |
| 100 | $0.04230 | $4.23000 |
| 500 | $0.03080 | $15.40000 |
| 1000 | $0.02704 | $27.04000 |
| 3000 | $0.02226 | $66.78000 |
