



| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 300 V |
| Power Dissipation | 700 mW |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 500 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
Stock: 1636
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30641
Ext.Price$0.30641
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30641 | $0.30641 |
| 10 | $0.18710 | $1.87100 |
| 50 | $0.14902 | $7.45100 |
| 100 | $0.11869 | $11.86900 |
| 500 | $0.08899 | $44.49500 |
| 1000 | $0.07938 | $79.38000 |
| 3000 | $0.06716 | $201.48000 |
