
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Voltage | 400 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 20 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current | 3 A |
| Output Current | 1.4 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 300 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 400 V |
| Transition Frequency | 20 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 V |
| Max Breakdown Voltage | 400 V |
| Gain Bandwidth Product | 20 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 500 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| hFE Min | 40 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 11 hours ago) |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 4479
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36334
Ext.Price$0.36334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36334 | $0.36334 |
| 10 | $0.22570 | $2.25700 |
| 50 | $0.18058 | $9.02900 |
| 100 | $0.14448 | $14.44800 |
| 500 | $0.10857 | $54.28500 |
| 1000 | $0.09660 | $96.60000 |
| 3000 | $0.07447 | $223.41000 |
| 5000 | $0.06827 | $341.35000 |
| 10000 | $0.06258 | $625.80000 |
