
| Parameter | Value |
|---|---|
| Gate Charge | 9 nC |
| Gate to Source Threshold Voltage | 400 mV |
| Continuous Drain Current (ID) | 5.4 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Drain to Source Resistance | 43 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -8 V, 8 V |
| Power Dissipation | 1.3 W |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Input capacitance | 315 pF |
Stock: 22357
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45653
Ext.Price$0.45653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45653 | $0.45653 |
| 10 | $0.27956 | $2.79560 |
| 50 | $0.20347 | $10.17350 |
| 100 | $0.17868 | $17.86800 |
| 500 | $0.15219 | $76.09500 |
| 1000 | $0.12963 | $129.63000 |
| 3000 | $0.11041 | $331.23000 |
| 5000 | $0.09404 | $470.20000 |
