
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 410 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 30.3 pF, 43.2 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 590 mA, 410 mA |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 1.05 nC, 1.2 nC |
| Drain to Source Resistance | 670 mΩ, 1.4 Ω |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -8 V, 8 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 450 mV, 950 mV |
Stock: 718
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37526
Ext.Price$0.37526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37526 | $0.37526 |
| 10 | $0.23340 | $2.33400 |
| 50 | $0.18662 | $9.33100 |
| 100 | $0.14922 | $14.92200 |
| 500 | $0.11275 | $56.37500 |
| 1000 | $0.10097 | $100.97000 |
| 3000 | $0.08807 | $264.21000 |
| 5000 | $0.07681 | $384.05000 |
