
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 nF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric Material | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 12.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Lead Pitch | 15.2 mm |
| Dielectric | Paper |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 310
Distributors
pcbx
Unit Price$1.14560
Ext.Price$1.14560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.14560 | $1.14560 |
| 10 | $0.61811 | $6.18110 |
| 25 | $0.59442 | $14.86050 |
| 50 | $0.57163 | $28.58150 |
| 100 | $0.54972 | $54.97200 |
| 300 | $0.52448 | $157.34400 |
| 500 | $0.50040 | $250.20000 |
| 1000 | $0.47743 | $477.43000 |
| 3000 | $0.45551 | $1366.53000 |
| 5000 | $0.43460 | $2173.00000 |
| 10000 | $0.41464 | $4146.40000 |
