
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric Material | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 14 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Lead Pitch | 20.3 mm |
| Dielectric | Paper |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 683
Distributors
pcbx
Unit Price$1.30804
Ext.Price$1.30804
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.30804 | $1.30804 |
| 10 | $0.71985 | $7.19850 |
| 25 | $0.68230 | $17.05750 |
| 50 | $0.64671 | $32.33550 |
| 100 | $0.61299 | $61.29900 |
| 300 | $0.58722 | $176.16600 |
| 500 | $0.56254 | $281.27000 |
| 1000 | $0.53347 | $533.47000 |
| 3000 | $0.51697 | $1550.91000 |
| 5000 | $0.50099 | $2504.95000 |
