
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Packaging | Bulk |
| Insulation Resistance | |
| Dielectric Material | |
| Lead Length | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| pin count | |
| rohs status | |
| reach svhc compliance | |
| size height | |
| voltage rating dc | |
| voltage rating ac | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 16.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Lead Pitch | 20.3 mm |
| Dielectric | Paper |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 1282
Distributors
pcbx
Unit Price$1.59616
Ext.Price$1.59616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.59616 | $1.59616 |
| 10 | $0.88229 | $8.82290 |
| 25 | $0.84760 | $21.19000 |
| 50 | $0.81427 | $40.71350 |
| 100 | $0.78226 | $78.22600 |
| 300 | $0.75256 | $225.76800 |
| 500 | $0.72399 | $361.99500 |
| 1000 | $0.69651 | $696.51000 |
| 3000 | $0.67007 | $2010.21000 |
| 5000 | $0.64462 | $3223.10000 |
