
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 nF |
| Packaging | Bulk |
| Dielectric Material | Paper |
| Lead Length | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| voltage rating dc | |
| voltage rating ac | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 11 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Lead Pitch | 15.2 mm |
| Dielectric | Paper |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 1699
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96350
Ext.Price$0.96350
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96350 | $0.96350 |
| 10 | $0.50868 | $5.08680 |
| 25 | $0.47155 | $11.78875 |
| 50 | $0.43713 | $21.85650 |
| 100 | $0.40524 | $40.52400 |
| 300 | $0.38732 | $116.19600 |
| 500 | $0.37019 | $185.09500 |
| 1000 | $0.34026 | $340.26000 |
| 3000 | $0.33680 | $1010.40000 |
| 5000 | $0.33338 | $1666.90000 |
| 10000 | $0.33000 | $3300.00000 |
