
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Packaging | Bulk |
| Dielectric Material | |
| Lead Length | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| reach svhc compliance | |
| voltage rating dc | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 115 °C |
| Lead Pitch | 10.2 mm |
| Dielectric | Paper |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.74880
Ext.Price$0.74880
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.74880 | $0.74880 |
| 10 | $0.61267 | $6.12670 |
| 25 | $0.56540 | $14.13500 |
| 50 | $0.52177 | $26.08850 |
| 100 | $0.48151 | $48.15100 |
| 300 | $0.46059 | $138.17700 |
| 500 | $0.44057 | $220.28500 |
