
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric Material | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| reach svhc compliance | |
| voltage rating ac | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 16 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 115 °C |
| Lead Pitch | 15 mm |
| Dielectric | Paper |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 440 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 4020
Distributors
pcbx
Unit Price$1.29522
Ext.Price$1.29522
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.29522 | $1.29522 |
| 10 | $0.70703 | $7.07030 |
| 25 | $0.66912 | $16.72800 |
| 50 | $0.63325 | $31.66250 |
| 100 | $0.59930 | $59.93000 |
| 300 | $0.58283 | $174.84900 |
| 500 | $0.56682 | $283.41000 |
| 1000 | $0.55656 | $556.56000 |
| 3000 | $0.52669 | $1580.07000 |
| 5000 | $0.49843 | $2492.15000 |
| 10000 | $0.48474 | $4847.40000 |
