
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 6 A |
| Forward Voltage | 840 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 100 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 130 A |
| Reverse Current | 450 nA |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.82406
Ext.Price$0.82406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.82406 | $0.82406 |
| 10 | $0.71386 | $7.13860 |
| 25 | $0.67735 | $16.93375 |
| 50 | $0.64271 | $32.13550 |
| 100 | $0.60984 | $60.98400 |
| 300 | $0.59307 | $177.92100 |
| 500 | $0.57676 | $288.38000 |
| 1000 | $0.56018 | $560.18000 |
