
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -65.0 °C to 150 °C |
| pin count | 2 |
| rohs status | Compliant |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Forward Current | 3 A |
| Forward Voltage | 530 mV |
| Reverse Current | 3 mA |
| Element Configuration | Single |
| RoHS | Compliant |
| Type | Schottky Diodes |
| Capacitance | 85 pF |
| Reverse Voltage | 10 V |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 10 V |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 9 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
