
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 36 pF |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
| Forward Current | 1.4 A |
| Forward Voltage | 770 mV |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 120 V |
| Reverse Current | 200 pA |
| Recovery Time | 12 ns |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
