
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Forward Current | 500 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 20 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 10 A |
| Reverse Current | 40 µA |
| Schedule B | 8541100070 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
Stock: 391
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.11969 | $1.19690 |
| 50 | $0.09036 | $4.51800 |
| 100 | $0.06822 | $6.82200 |
| 500 | $0.04693 | $23.46500 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.03377 | $101.31000 |
| 5000 | $0.02943 | $147.15000 |
| 10000 | $0.02565 | $256.50000 |
