
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 375 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 20 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 17 A |
| Reverse Current | 1.9 mA |
Stock: 365
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50099
Ext.Price$0.50099
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50099 | $0.50099 |
| 10 | $0.30863 | $3.08630 |
| 50 | $0.22484 | $11.24200 |
| 100 | $0.19749 | $19.74900 |
| 500 | $0.15808 | $79.04000 |
| 1000 | $0.12653 | $126.53000 |
| 3000 | $0.09660 | $289.80000 |
| 5000 | $0.08720 | $436.00000 |
