
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 1.5 A |
| Forward Voltage | 660 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 20 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 4.5 A |
| Reverse Current | 50 µA |
Stock: 2005
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.12567 | $1.25670 |
| 50 | $0.10822 | $5.41100 |
| 100 | $0.09319 | $9.31900 |
| 500 | $0.06951 | $34.75500 |
| 1000 | $0.06198 | $61.98000 |
| 3000 | $0.05446 | $163.38000 |
| 5000 | $0.04406 | $220.30000 |
| 10000 | $0.03565 | $356.50000 |
