
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.25 mm |
| Width | 850 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 1.4 A |
| Forward Current | 200 mA |
| Forward Voltage | 480 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 1 A |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 1 A |
| Reverse Current | 10 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
