
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 500 mA |
| Forward Voltage | 380 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 10 A |
| Reverse Current | 40 µA |
Stock: 13066
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.07883 | $0.78830 |
| 50 | $0.06775 | $3.38750 |
| 100 | $0.05822 | $5.82200 |
| 500 | $0.04318 | $21.59000 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.03634 | $109.02000 |
| 5000 | $0.02864 | $143.20000 |
| 10000 | $0.02257 | $225.70000 |
