
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 480 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 10 A |
| Reverse Current | 1.25 mA |
Stock: 2795
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27529
Ext.Price$0.27529
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27529 | $0.27529 |
| 10 | $0.18467 | $1.84670 |
| 50 | $0.12226 | $6.11300 |
| 100 | $0.10687 | $10.68700 |
| 500 | $0.10687 | $53.43500 |
| 1000 | $0.10687 | $106.87000 |
| 3000 | $0.10687 | $320.61000 |
| 5000 | $0.10687 | $534.35000 |
| 10000 | $0.10687 | $1068.70000 |
