
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 55 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 1.4 A |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 560 mV |
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 10 A |
| Reverse Voltage | 30 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Reverse Current | 40 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
