
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 2.8 A |
| Forward Voltage | 410 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Element Configuration | Dual Anode Common Cathode |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 9 A |
| Reverse Current | 485 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
