
| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Schedule B | 8541100080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
| Forward Current | 2 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 9 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Reverse Current | 400 µA |
| Forward Voltage | 510 mV |
| Element Configuration | Single |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1012
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32533
Ext.Price$0.32533
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32533 | $0.32533 |
| 10 | $0.19837 | $1.98370 |
| 50 | $0.15700 | $7.85000 |
| 100 | $0.12426 | $12.42600 |
| 500 | $0.09209 | $46.04500 |
| 1000 | $0.08167 | $81.67000 |
