
| Parameter | Value |
|---|---|
| Element Configuration | Single |
| Packaging | Reel |
| Forward Current | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Reverse Current | 20 µA |
| Forward Voltage | 470 mV |
| RoHS | Compliant |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 10 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 40 V |
Stock: 286
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23151
Ext.Price$0.23151
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23151 | $0.23151 |
| 10 | $0.14390 | $1.43900 |
| 50 | $0.11399 | $5.69950 |
| 100 | $0.09029 | $9.02900 |
| 500 | $0.06709 | $33.54500 |
| 1000 | $0.05958 | $59.58000 |
| 3000 | $0.04792 | $143.76000 |
