
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 540 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 9 A |
| Reverse Current | 30 µA |
| Schedule B | 8541100080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
Stock: 12709
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.09258 | $4.62900 |
| 100 | $0.07010 | $7.01000 |
| 500 | $0.04565 | $22.82500 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.03377 | $101.31000 |
| 5000 | $0.02797 | $139.85000 |
| 10000 | $0.02317 | $231.70000 |
