
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 575 pF |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Schottky |
| Forward Current | 4.5 A |
| Forward Voltage | 460 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Power Dissipation | 2.5 W |
| Ambient Temperature Range High | 175 °C |
| Reverse Recovery Time | 20 ns |
| Average Rectified Current | 4.5 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 60 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 70 A |
| Reverse Voltage | 60 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 175 °C |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 70 A |
| Reverse Current | 115 µA |
| Recovery Time | 20 ns |
| Schedule B | 8541100080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
