



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.2 mm |
| Width | 1.35 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Resistance | 340 MΩ |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 23 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 400 mW |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Threshold Voltage | 700 mV |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 45 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 870 mA |
| Rds On Max | 340 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Turn-On Delay Time | 4.5 ns |
| Turn-Off Delay Time | 18.5 ns |
| Element Configuration | Dual |
| Rise Time | 10 ns |
| Gate Charge | 890 pC |
| Drain to Source Resistance | 280 mΩ |
| Max Dual Supply Voltage | 20 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -8 V, 8 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 23 hours ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 450 mV |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 26457
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25440
Ext.Price$0.25440
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25440 | $0.25440 |
| 10 | $0.22765 | $2.27650 |
| 50 | $0.20371 | $10.18550 |
| 100 | $0.17859 | $17.85900 |
| 500 | $0.15656 | $78.28000 |
| 1000 | $0.15115 | $151.15000 |
| 3000 | $0.14592 | $437.76000 |
| 5000 | $0.13857 | $692.85000 |
