
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.4 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 1.136 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 9.1 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 17 nC |
| Drain to Source Resistance | 19 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V, 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 400 mV |
Stock: 3050
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31290
Ext.Price$0.31290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31290 | $0.31290 |
| 10 | $0.19321 | $1.93210 |
| 50 | $0.17611 | $8.80550 |
| 100 | $0.12226 | $12.22600 |
| 500 | $0.09490 | $47.45000 |
| 1000 | $0.08515 | $85.15000 |
| 3000 | $0.07070 | $212.10000 |
| 5000 | $0.06130 | $306.50000 |
