
| Parameter | Value |
|---|---|
| Gate Charge | 19 nC |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.3 V |
| Continuous Drain Current (ID) | 4.5 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Drain to Source Resistance | 60 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Power Dissipation | 1.4 W |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Input capacitance | 450 pF |
Stock: 210
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27446
Ext.Price$0.27446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27446 | $0.27446 |
| 10 | $0.24681 | $2.46810 |
| 50 | $0.22195 | $11.09750 |
| 100 | $0.19598 | $19.59800 |
| 500 | $0.17305 | $86.52500 |
| 1000 | $0.16748 | $167.48000 |
| 3000 | $0.16209 | $486.27000 |
| 5000 | $0.15445 | $772.25000 |
