



| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 45 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Gain Bandwidth Product | 250 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 15 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
Stock: 389
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40023
Ext.Price$0.40023
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40023 | $0.40023 |
| 10 | $0.24528 | $2.45280 |
| 50 | $0.19631 | $9.81550 |
| 100 | $0.15711 | $15.71100 |
| 500 | $0.11893 | $59.46500 |
| 1000 | $0.10661 | $106.61000 |
| 3000 | $0.09518 | $285.54000 |
| 5000 | $0.08498 | $424.90000 |
| 10000 | $0.07063 | $706.30000 |
