



| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 45 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Gain Bandwidth Product | 175 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 15 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
Stock: 67
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38812
Ext.Price$0.38812
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38812 | $0.38812 |
| 10 | $0.24089 | $2.40890 |
| 50 | $0.19256 | $9.62800 |
| 100 | $0.15392 | $15.39200 |
| 500 | $0.11642 | $58.21000 |
| 1000 | $0.10431 | $104.31000 |
| 3000 | $0.09309 | $279.27000 |
| 5000 | $0.08307 | $415.35000 |
| 10000 | $0.07625 | $762.50000 |
