
| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 45 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Gain Bandwidth Product | 175 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 15 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) |
Stock: 2287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31928
Ext.Price$0.31928
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31928 | $0.31928 |
| 10 | $0.19648 | $1.96480 |
| 50 | $0.15645 | $7.82250 |
| 100 | $0.12458 | $12.45800 |
| 500 | $0.09353 | $46.76500 |
| 1000 | $0.08350 | $83.50000 |
| 3000 | $0.06794 | $203.82000 |
