
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 12.5 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 2.89 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 10.3 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 28.8 nC |
| Drain to Source Resistance | 19 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V, 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 680 mV |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48250
Ext.Price$0.48250
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48250 | $0.48250 |
| 10 | $0.45815 | $4.58150 |
| 25 | $0.43503 | $10.87575 |
| 50 | $0.41309 | $20.65450 |
| 100 | $0.39081 | $39.08100 |
| 300 | $0.36973 | $110.91900 |
| 500 | $0.34978 | $174.89000 |
| 1000 | $0.34309 | $343.09000 |
| 3000 | $0.33653 | $1009.59000 |
| 5000 | $0.32634 | $1631.70000 |
