
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Packaging | Bulk |
| Insulation Resistance | |
| Dielectric Material | |
| Lead Length | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| reach svhc compliance | |
| size height | |
| voltage rating dc | |
| voltage rating ac | |
| capacitance tolerance | |
| Resistance Tolerance | |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 14 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Dielectric | Paper |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 637
Distributors
pcbx
Unit Price$1.44569
Ext.Price$1.44569
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.44569 | $1.44569 |
| 10 | $0.80706 | $8.07060 |
| 25 | $0.76785 | $19.19625 |
| 50 | $0.73055 | $36.52750 |
| 100 | $0.69506 | $69.50600 |
| 300 | $0.67246 | $201.73800 |
| 500 | $0.65060 | $325.30000 |
| 1000 | $0.62239 | $622.39000 |
| 3000 | $0.59753 | $1792.59000 |
| 5000 | $0.57366 | $2868.30000 |
